Zakończenie III edycji programu GeoTalent

article-image

 

16 warsztatów specjalistycznych, 3 warsztaty miękkie, Program Praktyk Letnich, Konkursy GeoTalent i GeoTurniej 2.0 – to tylko niektóre z wydarzeń w ramach trzeciej edycji GeoTalent, którego finał odbył się 13 czerwca w Gorlicach pod Krakowem. Dzięki Programowi Edukacyjnemu PGNiG studenci uczelni partnerskich już po raz trzeci skorzystali z wiedzy Mentorów, biorąc udział w szkoleniach i konkursach związanych z branżą poszukiwawczo-wydobywczą gazu ziemnego i ropy naftowej.

Program od trzech lat ma na celu poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warszawskiego, jak również otwarcie organizacji na utalentowanych młodych ludzi. Tegoroczna edycja, realizowana w trakcie całego roku akademickiego 2015/2016, pozwoliła bliżej przyjrzeć się potrzebom studentów i odpowiedzieć na ich potrzeby edukacyjne. Mieli oni okazję zwiedzić Ratowniczą Stację Górnictwa Otworowego w Krakowie i zapoznać się przy tym z działalnością tego Oddziału PGNiG. Innym wyjazdem rozwijającym zainteresowania studentów związane z branżą była wizyta w Skansenie Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach.

GeoTalent_koniec_III_edycji

Ambasadorzy GeoTalent obok stałych elementów Programu zaangażowali się w organizację wyjazdu barbórkowego, podczas którego odwiedzili w okolicach Poznania: Rezerwat „Meteoryt Morasko”, Muzeum Ziemi UAM oraz muzeum Arkadego Fiedlera. Ponadto, po raz drugi, poprowadzili drużynowy konkurs wiedzy – ich autorski pomysł, który zrealizowali w ubiegłym roku. GeoTurniej 2.0 cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich trzech uczelni partnerskich. Podobnie jak inne działania programowe, o których Ambasadorzy i Mentorzy opowiadali studentom podczas tegorocznych Targów Organizacji Studenckich na AGH oraz EXPO „Odkop swoją przyszłość” na UW.
Przedsięwzięcie organizowane przez PGNiG z roku na rok zyskuje coraz większy rozmach. Kierownik Programu GeoTalent, Anna Gołębiowska z Departamentu Strategii PGNiG podsumowuje – Kolejna zakończona edycja Programu GeoTalent utwierdza nas w przekonaniu, jak cenną wiedzą nasi Mentorzy dzielą się ze studentami. Uczestnicy Programu z chęcią zgłaszają się do wszelkich inicjatyw, począwszy od warsztatów, wyjazdów edukacyjnych, aż po konkursy, w których mają szansę sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu branży poszukiwawczo-wydobywczej gazu ziemnego i ropy naftowe oraz rozwijania swoich umiejętności miękkich.

12190842_1006092886078335_8980708560362374140_n

Od lipca studenci i absolwenci wydziałów docelowych GeoTalent uczestniczą w Programie Praktyk Letnich. Spośród niemal 300 aplikacji, kilkudziesięciu najzdolniejszych studentów zostało wybranych do zdobycia praktycznych kompetencji pod okiem opiekunów z PGNiG. Praktyki są płatne, a ich czas trwania wynosi od miesiąca do trzech .
III edycja Programu GeoTalent dobiegła już końca, warto jednak śledzić kolejne działania, zaplanowane na przyszły rok akademicki. W wakacje ruszy konkurs fotograficzny na Facebooku, zaś jesienią odbędą się kolejne warsztaty specjalistyczne rozwijające kompetencje w branży oil&gas.
Więcej informacji na temat Programu GeoTalent dostępnych jest na stronie www.geotalent.pl oraz na fanpage’u GeoTalent na Facebooku .

Informacji udziela:
Karolina Buszkiewicz
karolina.buszkiewicz@geotalent.pl

   Program GeoTalent skierowany jest do studentów kierunków związanych z branżą poszukiwawczo-wydobywczą gazu ziemnego i ropy naftowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim. W ramach Programu realizowane są warsztaty specjalistyczne, konkurs wiedzy branżowej, praktyki studenckie oraz inicjatywy Ambasadorów GeoTalent. Program objęty jest patronatem honorowym Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Dziekana Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej szczegółów o Programie GeoTalent, a także fotorelacje z wydarzeń programowych można znaleźć na stronie internetowej www.geotalent.pl, a także na fanpage’u na Facebooku.

About author