Central and Eastern Europe Shale Gas and Oil Summit 2015

17. February, 2015 Events No comments
article-image

Central and Eastern Europe Shale Gas and Oil Summit 2015

9 i 10 of marca, Radisson Blu Centrum, Warszawa

1

Podczas gdy kraje Europy środkowej i wschodniej starają się wprowadzić zmiany prawne, aby ułatwić inwestycje w gaz łupkowy, Litwa poczyniła największe postępy. Problemy prawne zostały rozwiązane i nowe firmy wydobywcze wykazują zainteresowanie koncesjami. W związku z powyższym Biuro Premiera Litwy wyśle swoich przedstawicieli na konferencję CENTRAL AND EASTERN EUROPEAN SHALE GAS AND OIL SUMMIT, aby omówili litewskie regulacje dotyczące poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego. Przedstawią delegatom niedawne zmiany prawne a Karolis Švaikauskas, Główny Specjalista Ropy i Gazu Misterstwa Energii Litwy bardziej szczegółowo omówi rządowe strategie rozwoju tego przemysłu oraz nastawienie dotyczące tego sektora z perspektywy energetycznej.

 

Poszukując nowych źródeł energii, stajemy się również bardziej ekologicznie świadomi i tradycyjne metody wydobywcze stają się mniej akceptowane. Naukowcy i firmy wydobywcze stale poszukują lepszych, tańszych i bardziej wydajnych metod wydobywania ropy i gazu i niedawno, grupa naukowców z WAT opatentowała tańszą i bezpieczną dla środowiska metodę wydobycia gazu łupkowego. Ich projekt nazywa się DIOX4SHELLi Dr inż. Danuta Miedzińska omówi tę metodę oraz pracę zespołu WAT na konferencji w Warszawie.

 

Ta nowa metoda wydaje się być technologicznym przełomem dla przemysłu – z perspektywy operacyjnej oraz ekologicznej. Metody używane w tej chwili są dalekie od ideału w obu tych sytuacjach, podczas gdy powyższa metoda nie powoduje ryzyka dla środowiska, nie wymaga użycia wody i domieszek chemicznych i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa spowodowania lokalnych trzęsień ziemi. Byłaby też tańsza od obecnej i pozwoliła na wydobycie czterokrotnie większej ilości gazu. W związku z tym, że jest ona bezpieczna dla środowiska, pozwoliłaby na złagodzenie niepokojów związanych z tym gazem.

 

Ponieważ temat opinii publicznej wymaga więcej uwagi i zrozumienia Corneliu Condrea, Dyrektor Ropy i Gazu w Ministerstwie Energii Rumunii omówi podejście kraju do głównych i spornych aspektów technologii szczelinowania hydraulicznego (zanieczyszczenie wody, dodatki chemiczne, trzęsienia ziemi itd.) i odbiór opinii publicznej tego typu wydobycia.

 

Konferencja omówi innowacje, skuteczne wydobycie, aspekty prawne w Europie, wyzwania i przeszkody, wydarzenia, geologię, wydajność energetyczną, perspektywy dla Ukrainy, Litwy, Rumunii, Polski i Niemiec oraz promocję inwestycji.

Konferencja zgromadzi przedstawicieli rządowych, ekspertów oraz firmy wydobywcze i gość będzie też lunch Polish Shale Coalition.

 

Rejestracja delegatów: http://www.ceeshalegas.com/#!register/c11fi

 

Sposorzy: callum.flynn@charlesmaxwell.co.uk

 

Marketing i rejestracja: zuzanna.marchant@charlesmaxwell.co.uk

About author

Barbara Pach

Marketing Manager of YoungPetro; Student AGH University of Science & Technology in Cracow; Poland SPE Student Chapter

View all posts by Barbara Pach